Gólová žatva radosť nepriniesla

Atraktívnemu stretnutiu vo Zvolene nič nechýbalo.

11. kolo II. ligy – východ: MFK Zvolen 3:3 FK Haniska (1:1)

Góly: 18. Staško, 56. Čertík, 77. Kamendy (11 m) – 6. Fejerčák, 46. Santos, 66. Tóth (vl.)

Karty: 82. Molnár, 85. Fejerčák (Haniska)

Počet divákov: 330

Rozhodcovia: Somoláni – Borsányi, Vician

MFK Zvolen: Jenčo – Tóth, Staško (86. Sudimak), Kotora, Čertík, Labuda, Sukisa, Kamendy (C), Čery, Pellet, Popović(86. Safianyk)

FK Haniska: Suchý – Laczko (88. Cuprišin), Klimek (88. Stankovič), Hrubovčák, Beck, Santos, Molnár, Pástor (C), Lukáč, Fejerčák (85. Šalagovič), Maník

Prvú vážnejšiu príležitosť zápasu mali hostia v 4. minúte, kapitán Pástor natiahol Jenča, ktorý musel jeho pokus vytesniť na roh. Do vedenia išla Haniska v 6. minúte, keď Fejerčák napriahol spoza pokutového územia a prízemnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia. V 9. minúte mohol Staško vyrovnať, to by však musel prepáliť hradbu tiel hosťujúcich futbalistov.

Svojho gólového momentu sa dočkal až v 18. minúte vďaka dokonalej Sukisovej prihrávke, ktorú zužitkoval a sám pred brankárom nezaváhal – 1:1. Zvolenčania hrozili aj naďalej, príležitosti na skórovanie nevyužili Čertík či znovu Staško.

Vstup do druhého dejstva vyšiel hosťom bezchybne. Hráči Hanisky sa natlačili do pokutového územia, pričom na Pástorovu strelu ešte dokázal gólman MFK reagovať, proti následnému dorazeniu však už bol bezmocný, presadil sa Santos. 55. minúta patrila domácim. K rohovému kopu sa postavil kapitán Kamendy a jeho elegantný center využil Čertík, ktorý vyrovnával na 2:2 hlavičkou.

Zrazu sa oba tímy začali striedať v tom, kto minie väčšiu gólovku. Najprv Fejerčák natiahol Jenča, na druhej strane Čertík z hranice malého vápna napálil loptu do stojaceho obrancu. V 66. minúte išla Haniska opäť do vedenia, Tóth sa nedokázal zorientovať a loptu poslal do vlastnej siete. Nasledovali minúty plné súbojov, vášní a iskrenia na ihrisku. Tutovky spálili Sukisa, ktorý obišiel brankára, no z veľkého uhla úspešne nezakončil, a Čertík z bezprostrednej vzdialenosti vyslal svoj projektil nad bránu.

Domáce publikum sa napokon zaslúženej radosti dočkalo až v 77. minúte, keď bola nariadená penalta po skrumáži v pokutovom území. K lopte sa postavil Kamendy, ktorý chladnokrvne vyrovnal na 3:3. Záverečná 10-minútovka sa niesla v znamení teatrálnych pádov hráčov hostí, zdržiavania, ale aj ofenzívnych výpadov domácich. Nikto z protagonistov však už gól nestrelil a oba tímy si body rozdelili.