MFK v Žabokrekoch porazil Martin

TIPOS 3. futbalová liga Stred - 23.kolo

V sobotu cestovali Zvolenčania do Žabokrekov, kde ich čakal zápas s Martinom, ktorý v posledných štyroch zápasoch zvíťazil a nastrieľal 13 gólov. Martinčania sa v jarnej časti dostali z mínusových bodov pod vedením nového trénera Šuhaja boli favoritom stretnutia.

MŠK FOMAT Martin:

Pavol Hažer - Patrik Palenčár (46´), Tomáš Stašík (C), Martin Garaj (75´Martin Mlynár), Martin Boďa, Filip Moďoroši, Milan Vajagić (62´Marek Lanko), Christián Chovanec, Daniel Cvik, Miroslav Barčík, Tibor Ďungel (87´Branislav Jesenský)

Tréner: Pavol Šuhaj

MFK Zvolen:

Tomáš Lehocký - Adam Vávro, Miroslav Bil, Igor Kotora (C), Matúš Jurášek, Adam Krčmárik (50´Kristián Psársky), Miroslav Neušel, Vladislav Slovák (87´Jakub Cavar), Marcel Kurej (65´Marko Pavlík), Marek Totkovič (69´Erik Hric), Miroslav Antal (59´Marek Orság)

Tréner: Miloš Foltán

Tréner MFK Zvolen poskladal na stretnutie zostavu ušitú podľa súperovho štýlu hry a mladíci v červených dresoch MFK vybehli na suverénnych Martinčanov od začiatku zápasu vysokým napádaním a bojovali o každú loptu. Už v 3 minúte strieľal z hranice pokutového územia Antal, no Cvik stihol zblokovať. V 6 minúte fauloval Palenčár Totkoviča, priamy kop z 40 metrov zahral V.Slovák, za obranu si nabehol Kotora a s prehľadom prekonal Hažera. 0:1. V 10 minúte po faule na Kčmárika si postavil loptu asi z 25 metrov na priamy kop Vlado Slovák a Hažer bol na jeho strelu, ktorá zmenila od múru smer prikrátky. 2:0. Skoré góly priniesli na Zvolenské kopačky istotu, hostia pozorne nielen bránili, ale využívali možnosti na brejky. Domáci hnaní Barčíkom získali v 27 minúte roh, po ňom Lehocký loptu vyrazil, no Boďa sa dostal k lopte najskôr a prestrelil obrancov na bránkovej čiare. 1:2. V 30minúte po rohovom kope Cvik ešte trafil hlavou brvno.

Po zmene strán Zvolenčania bojovali dôrazne v osobných súbojoch a vyhrávali ich, predvádzali veľmi pekný kombinačný futbal. Vhodnými striedaniami tréner Foltán eliminoval herný systém Martina a hráči nedovolili domácim ani vyrovnať. Päť minút pred koncom vyslal na bránu ďalekonosnú strelu M. Boďa, no Lehockému, druhýkrát v zápase pomohlo brvno. Dvanástym víťazstvom zakončili Zvolenčania anglický dvojtýždem plným bodovým ziskom.

Vyjadrenie trénerov:

Tréner Miloš Foltán po stretnutí vo víťaznej eufórii ťažko hľadal slová: „Kvalitný zápas. V prvom polčase vysoké tempo. Všetky góly padli po štandardných situáciách. Hráči vyžmýkali zo seba všetko a úspešne zavŕšili druhý anglicky týždeň.!“

Tréner Pavol Šuhaj: „Po zmene strán už Zvolen potvrdil, že jeho defenzíva je najorganizovanejšia v lige a že doteraz inkasovala so všetkých obrán v súťaži najmenej gólov. Naše mužstvo sa síce snažilo, no dostalo sa do kŕča a už to nebolo úplne ono.“

Postava zápasu:

Kapitán Igor Kotora zavelil gólom k víťazstvu, usmerňoval spoluhráčov, hral výborne

Okamih zápasu:

V 6 minúte fauloval Palenčár Totkoviča, priamy kop z 40 metrov zahral V.Slovák, za obranu si nabehol Kotora a s prehľadom prekonal Hažera

V programe zápasov MFK nastala zmena, zápas zo Žarnovicou bol preložený po vzájomnej dohode z 18.5. a odohrá sa 5.6.2019 o 17,00 hodine.