V poslednom domácom zápase jesene MFK víťazne

MFK Zvolen – MŠK NOVOHRAD Lučenec 2:0 (1:0)

ŽK: 59´Slovák, 78´Neušel, 81´Cavar – 40´Pipíška, 45´Jankovič, 67´Vilhan

MFK Zvolen: Mráz – Cavar, Šimko, Kotora, Vávro, Totkovič, Neušel, V.Slovák, Hric, Lupčo, Orság (46´Psársky),

Tréner Miloš Foltán

NOVOHRAD: Grujičić - Vilhan, Janković, Pipíška, Beľa, Torbica, Rác, Trajkovski, Višić, Berky (72´ Keszi), Tomáš Mészáros

Tréner Csaba Tóth

Pod Pustý hrad zavítalo mužstvo zo stredu tabuľky už dlho „usadené“ v tretej lige. Hostia v predchádzajúcich kolách prehrali v Čadci i doma s Rimavskou Sobotou a tak sa čakalo na siedme víťazstvo domácich.

Zvolenčania dominovali od prvých chvíľ zápasu a už z prvého útoku sa do šance dostal Lupčo a po rohu na hranici pravidiel tiesnený Neušel poslal loptu tesne vedľa. V 6 minúte už po treťom rohovom kope chytil na dvakrát Grujičić Kotorovu strelu k žrdi. V 10 minúte sa cez obranu presadil Slovák, no jeho strieľaný center domáci do siete nedostali. Zvolenčania dobre kombinovali a v 15 minúte po ukážkovej „šachovej“ akcii na jeden dotyk Hric vystrašil Grujičića

technickou strelou. Hostia sa pred Mráza v bráne MFK dostali až v 17 minúte, no z rohu nič nevyťažili, naopak rýchly protiútok nebezpečne zakončil Šimko. V 32 minúte sa ešte hostia ubránili po prieniku Totkoviča a strely Kotoru i Hrica skončili vedľa. No už o päť minút Totkovičov center s prehľadom hlavou poslal do siete Novohradu Ľupčo. 1:0. Vzápätí Pipíška iba za cenu karty zlikvidoval prienik Hrica. Plejádu polčasových šancí zakončil Cavar.

Hostia nastúpili do druhého dejstva opatrne a domáci ich zatlačili do pokutového územia, v 47 minúte pohrozil Šimko, po hodine hry po kombinačnej akcii strieľal Cavar vedľa a Ľupčo nad, potom sa prebili do šance Neušel i Totkovič, ktorý v 65 minúte sa s prehľadom uvoľnil v pokutovom území a ponúknutú prihrávku do čistej šance Hric nekompromisne premenil. 2:0.

Po druhom góle hostia pritvrdili hru, no pýtali si paradoxne fauly v osobných súbojoch. Hráči MFK pokračovali v ofenzíve a najprv Ľupčova technická strela okolo spojnice a potom i Psárskeho delovka volali po góle, potom na bránkovej čiare loptu do bezpečia odkopával Torbica. Keď Hricov i Vávrov pokus prekvapiť Grujičić vyrazil a gólom neskončila ani Hricova strela, zaknihovali si hráči MFK jednoznačné „iba“ dvojgólové víťazstvo.