Prípravné zápasy MFK

MFK Zvolen už absolvoval prvé  prípravné zápasy

V sobotu 20. januára odohrali v rámci zimnej prípravy na jarnú časť 2.ligy hráči MFK Zvolen prvý z osmičky prípravných zápasov. Na umelej tráve v Podbrezovej ich preveril fortunaligista, ktorý mal výhodu zohratosti a stability kádra, lebo začal s prípravou o pár týždňov skôr ako Zvolenčania, ktorí v tvorbe kádra sú iba v jej začiatku. V týždni vycestovali za súperom do Maďarska, kde odohrali vyrovnané stretnutie v Mosonmagyarórvári a cez víkend zohrali tretie stretnutie na UT v Považskej Bystricis treťoligovými Borčicami.

FK Železiarne Podbrezová – Lokomotíva Zvolen 5 : 2 (3 : 1)

Góly : 17. Bilić, 33. Bilić, 40. Mikuš, 70. Mikuš, 86. Kopičár – 10. Kotora, 77. Grebáč

Zvolen: Gábriš, Jamrich, Kotora, Püspöky, Bellay, Gaško, Budinský, Mateus, Slovák, Slančík. Náhradníci: Vasilko, Tonka, Tóth, Vavro, Pavlík, Grebáč, Dvoran.

Hostia vstúpili do zápasu lepšie, prvú desaťminútovku zavŕšili gólom Kotoru, Ktorý nestrážený na zadnej žrdi hlavou otvoril skóre. Postupom času sa však dopredu tlačili domáci. Výsledkom bolo vyrovnanie z kopačky Karla Biliča, ktorý sa postaral hlavičkou z hranice malého vápna o vedenie „železiarov“ a do kabín sa odchádzalo za stavu 3:1, keď sa presne trafil po Viazankovom centri z pravého krídla Mikuš. V druhom polčase nastúpili obe mužstvá v pozmenených zostavách a príležitosť dostali všetci hráči z oboch lavičiek. Na 4:1 upravoval znovu Mikuš, potom znížil za Zvolen Grebáč, no posledné slovo mala Podbrezová, keď na konečných 5:2 upravil Kopičár.

Vedúci mužstva Roman Masný: „Zvolenčania nastúpili na svoj prvý prípravný zápas a hneď proti fortuna ligistovi z Podbrezovej. Z jesenného kádra sa v zostave pre 1. polčas objavili vo zvolenských dresoch iba traja hráči – Gábriš, Kotora a Slovák, v druhom polčase sa k nim pridal dorastenec Pavlík a náhradný brankár Dvoran, ostatní hráči boli v mužstve nováčikmi. Škoda však posledných dvoch gólov v sieti Zvolena, ktoré možno zaradiť do kategórie lacnejších. Na druhej strane treba povedať, že novo tvoriace sa mužstvo Zvolena nesklamalo.“

MTE 1904 Mosonmagyarórvár – MFK Zvolen 0:0 (0:0)

Zostava MFK:

Gábriš, Jamrich, Kotora, Gaško, Cavar, Tóth, Budinský, Vavro, Mateus, Slovák, Grebáč. Náhradníci:, Pavlík, Bellay, Kurta, Lupčo, Dvoran.

Stretnutie odohrali obe mužstvá vo vysokom tempe. Viac z hry mali domáci, no Zvolenčania veľmi dobre bránili a čo prešlo za obranu zlikvidoval vynikajúci Gábriš. Paradoxne to v závere zápasu mohli byť hráči MFK, ktorí mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no niektoré strely zachytil domáci brankár a faul na Budinského „vytiahol“ hlavný rozhodca pred šestnástku. Kvalitné stretnutie s účastníkom druhej maďarskej najvyššej súťaže sa nakoniec skončilo bezgólovou remízou. Bolo však veľmi dobrým testom pre mladé mužstvo Zvolena.

BORČICE- ZVOLEN 2:1 (1:1)

Gól MFK: Mateus

ZOSTAVA MFK: Dvoran – Jamrich, Kotora, Bellay, Jovanovič, Slovák, Lupčo, Gregáň, Mateus, Grebáč, Budinský,

Striedali: Gábriš – Psárský, Mádel, Gabriel,

Niektorí hráči MFK sa aj v ďalšom zápase ukázali vo veľmi dobrom svetle a tak už zrejme trénerská dvojica Süttő – Foltán začína mať jasné predstavy na niektorých postoch na súpiske pre jarnú časť 2.ligy.

Priebeh tretieho prípravného zápasu hraného na umelej tráve v Považskej Bystrici zhodnotil tréner MFK Marián Süttő: „Na výborne pripravenej umelej tráve sa hral svižný futbal ,kde sme sa v úvode ujali vedenia. Po výbornej kolmici sa presadil Mateus . Ďalej sa hral vyrovnaný zápas a súper vyrovnal po chybe, kd sme nezachytili brejk súpera. V druhom polčase sa súper znovu presadil po nedorozumení, ktoré vyplynulo z nezohratosti v našej defenzíve. Potom sa hral futbal hore-dolu a viacero šancí vyriešil Gábriš a ani my sme nedotiahli do úspešného konca pár vydarených akcii.“