S Ružomberkom deľba bodov

TIPOS 3. futbalová liga Stred - 22.kolo

Zverencov trénera Foltána čakal po stredajšej diskutabilnej prehre MFK v Oravskom Veselom sobotňajší zápas s vedúcim mužstvom súťaže rezervou MFK Ružomberok. Mužstvá v tabuľke TIPOS 3. futbalovej ligy Stred delilo šesť miest a šestnásť bodov. Hostia nastrieľali súperom viac ako dvakrát toľko gólov ako Zvolenčania, no tí majú zasa menej inkasovaných gólov.

MFK Zvolen – MFK Ružomberok B 1:1 (0:0)

Góly: 87´ Neušel – 48´ Almaský

Žlté karty: 18´ Cavar, 64´Antal, 71´ Neušel – 9´ Kohár, 17´ Mrva, 66´ Filinský

Rozhodovali: Horváth - Gregorec, Labuda

Diváci: 216

Zostavy:

MFK Zvolen: Lehocký - Cavar (55. Antal), Pepich, Kotora, Vávro, Krčmárik, Neušel, Kurej (69. Orság), Pavlík (89. Jurášek), Hric, Psársky (55. Slovák)

Tréner: Miloš Foltán

MFK Ružomberok: Kohár - Kojnok, Gallo, Mário Mrva, J. Kudlička, Zsigmund, Legnani, Miroslav Almaský, M. Bobček, Filinský, Machaj

Tréner: Štefan Mojský

Hral sa rýchly technický futbal s dobrým nasadením a množstvom osobných súbojov. MFK hrozil rýchlymi protiútokmi a kombinačnými akciami.

Už v prvej minúte sa dostal do pokutového územia Psársky no v dobrej šanci ešte prihrával. Potom si hostia vypracovali šance, no skončili sa iba sériou rohových kopov s ktorými si obrana Zvolena i Lehotský ľahko poradili. V 9 minúte pred Hricom zachraňoval brankár Kohár mimo pokutového územia rukou, videl ŽK a Hricovu uťešenú strelu z priameho kopu vytesnil na roh. Potom hostia pritvrdili hru, no domáci zo štandardiek neuspeli. Pavlík síce vyzvŕtal celú obranu Liptákov, no strieľal nad. Lehotský potom bravúrne vyrazil Filinského gólovú hlavičku a poradil si aj s pokusom Kojnoka.

Po zmene strán hosťujúci „juniori“ získali prekvapivo vedenie, keď po nevinne vyzerajúcej akcii hostí vybiehal na loptu na hranici pokutového územia Lehocký na istú loptu, no Almaský stihol spoza obrancu usmerniť loptu so šťastím do siete. 0:1.Zvolen zvýšil aktivitu, zatlačil súpera a prejavil enormnú snahu o vyrovnanie. Hostia však padali, ležali po osobných súbojoch, ťahali čas. V 64 minúte striedajúci Antal skončil evidentnom po kontakte s obrancom pri prieniku v pokutovom území na trávniku a namiesto očakávaného pokutového kopu videl žltú kartu za „filmovanie“. Obecenstvo búrilo, na čele s fanklubom hnalo domácich do útoku. Najprv Antal pálil z 10 metrov v čistej šanci nad, Hricov prienik skončil iba rohovým kopom, no po ňom doslova prepasíroval loptu do siete Neušel. 1:1. Keď v nastavenom čase hlavičkoval Kudlička vedľa a Kotorov prienik gólom neskončili delili sa body.

Vyjadrenie trénera:

Tréner Miloš Foltán po stretnutí iba krátko skonštatoval: „Jeden z najlepších zápasov Zvolena za posledné obdobie, výborná divácka kulisa a hlavne náš dvanásty hráč Fanklub. Myslím, že hráči výkonom v druhom polčase pozvali priaznivcov MFK do hľadiska i na stredajší zápas.“

Postava zápasu:

Všetci Zvolenčania bojovali a výkonom a herným potenciálom sa prinajmenšom vyrovnali favoritovi a zaslúžia si pochvalu i zisk bodu

Okamih zápasu:

Určite situácia v 64 minúte - striedajúci Antal skončil po kontakte s obrancom pri prieniku po sklze v pokutovom území na trávniku a namiesto očakávaného pokutového kopu videl žltú kartu za „filmovanie“

V stredu 8.5.2019 o 17,30 hodine odohrá MFK Zvolen na domácom štadióne stretnutie vloženého 30.kola Tipos 3.futbalovej ligy Stred s FTC Fiľakovo