Tipos III.liga Stred sezóna 2019/2020 - predohrávané 15.kolo

TJ Prameň Kováčová - MFK ZVOLEN 0:0 (0:0)

Polóny - Skydan, Čákovský, Macuľa, Majerčík (C), Turňa, Bordun, Ríša, Duda, Šanta, Kurta (20´Greško)

Tréner Roman Biba

MFK:

Mráz - J. Slovák, Oboňa, Kotora (C), Vávro, Antal, Neušel, Valent, Tannhauser (77´Krčmárik), V. Slovák (58´Psársky), Hric

Tréner Miloš Foltán

Dlho očakávane derby stretnutie prinieslo predohrávané 15.kolo Tipos III. futbalovej ligy Stred. Po dlhých 16 rokoch sa stretli v jednej súťaži Kováčovský Prameň so Zvolenským MFK. Stretnutie nemalo favorita, zatiaľ tretí MFK zatiaľ s pred stretnutím v tabuľke piatym Prameňom za posledných 20 rokov neprehral a gólový pomer vzájomných zápasov bol síce jednoznačný 15:1 v prospech Zvolenského MFK, no medzitým v oboch mužstvách nastali nielen generačné zmeny a tiež podstatné trénerské rošády. Bodový rozdiel v tabuľke pred stretnutím bol zanedbateľné 4 body, no v poslednom kole preukázali obe mužstvá veľmi dobrú streleckú potenciu, spolu súperom nastrieľali úctyhodných 13 gólov. Strelecky explodovali René Duda (5) a Miroslav Antal (3). Pozvánka do hľadiska ako hrom. A diváci mohli byť spokojní.

Na ťažkom teréne sa snažili obe mužstvá prekvapiť súpera. Domáci si už po prvom útoku vybojovali roh, no po ňom pohrozili rýchlym protiútokom Zvolenčania. Antalovu strelu zblokovala domáca obrana. Obe mužstvá pôsobili nervózne, príliš sa snažili hrať dopredu, no držali naordinovanú taktiku a prehusťovali poctivo obranu a tak diváci mohli vidieť boj o každý centimeter trávnika. V 13 minúte nebezpečne hlavičkoval pozdĺž bránky Vlado Slovák, v 16 minúte nebezpečne prenikol Šanta a v najväčšej šanci domácich Turňa mieril z 10 metrov nad. Potom zaujali prienik Vávra, napodobnil ho Bordun, Hric vysunul Slováka, Šanta hľadal Dudu, no brankári nemuseli zasahovať. V 40 minúte Antal vybojoval priamy kop, no Hric poslal loptu tesne okolo vinkla Polónyho brány. Do polčasu zaujal ešte pes na hracej ploche, no arbitri nereagovali.

Pred druhým detstvom domáci poďakovali za pôsobenie v klube Igorovi Volkovi a Milanovi Kujanovi. Obe mužstvá pokračovali v taktických manévroch, iba upustili od kombinácií a s ohľadom na stav trávnika hrali viac na dlhé pasy za obranu a hra v strede poľa bola viac o snahe prečísliť súperovu obranu. V 47 minúte strieľal nad Neušel, potom tiež Greško, Mráz vychytal Bordunov pokus prekvapiť a Dudova strela šla nad. Hricov ďalekonosný pokus chytil Polóny. V obranách dominovali Kotora, ktorý pohrozil i nebezpečnou hlavičkou a Skydan. V 88 minúte sa podarilo Zvolenčanom dostať do brejku, no Hrica v čistej šanci zastavil v poslednej chvíli za cenu prekvapivo iba žltej karty Čákovský.

Stretnutie sa hralo v slušnom tempe, súboj za súbojom, šance na oboch stranách, no strelci oboch mužstiev akoby vyčerpali gólový limit v predchádzajúcom kole.

Výsledok bol nakoniec prospešný pre oboch

Prameň poskočil na 4 priečku a Zvolenčania si upevnili 3 miesto

Postrehy:

Napriek snahe organizátorov sa trávnik po sobotňajšom zápase nedokázal spamätať

Napriek dňu a hodine zápasu celkom slušná divácka návšteva

Zápas prilákal na štadión viac Zvolenských fanúšikov

Hralo sa bojovne, no v duchu fair play, po zápase prekvapili domáci hráčov MFK spoločnou večerou, pri kapustnici v pokoji dohrávali stretnutie v priateľskej atmosfére i na úrovni vedení oboch klubov

Okamih zápasu:

O osude zápasu mohli rozhodnúť

1/v úvode mohol získať vedenie pre domácich nabiehajúci Turňa, no prestrelil bránku MFK

2/ v závere faulom zastavený brejk Hrica, smerujúceho po obhodení obrancu sám na brankára