Zimná príprava pokračovala

V týždni odohrali futbalisti MFK Zvolen dve prípravné stretnutia. V stredu 31.januára 2018 vycestovali za maďarským súperom Eto Gyor (2.liga Maďarsko).

Győri ETO FC - MFK Zvolen 2:1 (1:1)

Góly: 25. Bagi, 84. Tóth (vlastný) – 12. Tóth

Zostavy:

Győri ETO FC: Gyurákovics – Szabó B., Bagi I., Gyagya A., Rokszin Á. (77. Lovász), Szánthó B., Szánthó R. (71. Detrik), Szatmári L., Bodnaruk D. (39. Szentes), Daru B., Szabó L

MFK Zvolen: Gábriš – Grebáč, Šimko, Jovanović (66. Mádel), Hamšík (57. Lupčo), Budinský, Gaško, Collet, Kotora (Tóth), Jamrich (46. Dubeň), Slovák (46. Iman)

Zvolenčania začali dobre a už v 12 minúte otvoril skóre stretnutia po rohovom kope Tóth. Potom domáci druholigista zvýšil tlak a Bagi vyrovnal v 25 minúte z podobnej akcie po rohu ETO. MFK nezužitkovali šance v závere polčasu. V druhom dejstve sa domáci dostali do tlaku, no vybojovali iba niekoľko rohových kopov, s ktorými si obrana MFK poradila. Zvolenčania poslali na ihrisko šesticu nových hráčov a ich útočné snahy končili v rukaviciach Gyurákovicsa. V 86 minúte však za domácich rozhodol vlastným gólom nešťastne Tóth.

Tréner Marián Süttő: „Hrali sme na prírodnej tráve a bolo to pre nás veľmi poučné stretnutie z pohľadu nasadenia a bojovnosti. Som spokojný, zápas splnil všetky parametre a ukázal, že máme na čom stavať, ale aj veľa zlepšovať.“

V sobotu si v Galante MFK Zvolen zmeral sily s miestnym treťoligovým Slovanom.

Pikantériou zápasu bol fakt, že na lavičke hostí sa predstavil tréner Marián Süttö, ktorý v sezóne 2014/2015 vyhral Slovanom IV. ligu s rekordným počtom 79 získaných bodov a so skóre 105:22.

MFK v príprave hľadá vhodných hráčov pre doplnenie kádra a zo zostavy v prípravných zápasoch môžeme usúdiť, že skúša veľmi zaujímavých hráčov, no pre vhodných kandidátov pre zaradenie platí, že nerozhodujú mená, ale ich výkony.

FC SLOVAN GALANTA - MFK ZVOLEN 3:3(2:2)

Góly:24 Hlavna, 32 Kočiš, 68 Eliáš – 11Gragáň, 22 Tubonemi, 49 Lupčo

Zostava MFK: Dvoran - Jamrich, Mádel, Dubeň, Jovanovič, Šimko, Budinský, Lupčo, Pavlík, Gregáň, Tubonemi

striedali: Hamšík, Gábriš, Bellay, Slovák

Tréner Marián Süttő: „Po dobrom nástupe sme viedli 2:0 avšak hrubé chyby v obrane domácim umožnili pohodlne vyrovnať. Druhý polčas bol po striedaniach rozhodený a z našej strany chýbala kvalita na rozhodujúci gól!“

V sobotu 10.februára 2018 o 13,00 hodine mal MFK hrať v rámci prípravy s maďarským Dorog no v rámci prípravy ako generálku na úvodné kolo Fortuna ligy im bude súperom ViOn Zlaté Moravce.