Archív článkov

V júli 2017 boli zverejnené tieto aktuality:

11.7.Príprava na novú sezónuV príprave čaká hráčov širšieho kádra 16 tréningových jednotiek, v rámci regenerácie je naplánované využitie bazéna a dohodnutých bolo i osem prípravných zápasov. Tri z nich už absolvovali v prvom týždni, raz prehrali a dvakrát zvíťazili pri súčte skóre 9:5. Najprv prehrali v Maďarskom Váci s domácim Dunakanyar VAC 1:3 (gól za Zvolen Sombat), potom s Dorog FC vyhrali 4:1 skórovali Sombat, Dubeň, Bilas, Ramon a v treťom zápase v Žabokrekoch v rámci osláv 90.rokov TJ SLOVAN zvíťazili štyrmi gólmi Matheusa Gonçalvesa 4:1. V príprave ich ešte čakajú zápasy 11.7. v Lučenci, 12.7.v Senici, na turnaji na Sliači sa 15.7. stretnú okrem domácich i s Kováčovou a Pliešovcami a 18.7. hrajú v Žarnovici. Na domácom trávniku odohrajú iba jediné stretnutie v generálke na ligu v sobotu 22.7. o 17,00 hodine s Rimavskou Sobotou. Onedlho začne i Slovnaft Cup - žrebovanie prebehlo v utorok
16.7.Doma v prípraveNa domácom trávniku Zvolenčania odohrajú dve stretnutia - 18.7. so Žarnovicou o 17,30 hodine a v generálke na ligu v sobotu 22.7. o 11,00 hodine s Rimavskou Sobotou.
21.7.MFK Zvolen – MFK Žarnovica 3:1 (1:1) Góly: 19.Hrebík, 55.Lupčo, 84.Jackuliak – 24.Bobor Rozhodovali: Libiak – Jodas, Doval 110 divákov MFK Zvolen pokračoval v príprave na novú sezónu 2.futbalovej ligy už ôsmym prípravným stretnutím a v utorok 18.júla 2017 o 17,30 hodine privítal na domácom trávniku treťoligového súpera zo Žarnovice. V zostave súpera sa objavili i bývalí hráči MFK Sudimak, Blaho, Bobor či Höger a na lavičke bol tiež Zvolenčan Ján Kováč. V zostave MFK dal tréner Süttő šancu novým hráčom a v druhom polčase striedal až osmičku hráčov. Hráči MFK v predposlednom stretnutí prípravy dokázali na domácom trávniku poraziť Žarnovicu 3:1, no po polčase bol výsledok nerozhodný. Skóre otvoril domáci pilier obrany Hrebík v 19 minúte. Hostia dokázali vyrovnať po prečíslení domácej obrany a úspešný bol „Zvolenčan“ Vraťo Bobor. Ešte pred polčasovou prestávkou mali hráči MFK šance no Trajkovsky, Djordevič i Slovák Högera neprekonali. V druhom polčase hráči MFK vsietili ďalšie dva góly. V 55 minúte zakončil Lupčo s prehľadom svoj nájazd a v 84 minúte trafil krížnou strelou ukážkovo Jackuliak. Hostia hrali kompaktne a boli vhodne zvoleným súperom, keď v pár šanciach podržal domácich striedajúci Jenčo. Po dvoch týždňoch prípravy majú po ôsmych prípravných stretnutiach Zvolenčania túto bilanciu: Jedna prehra, dve remízy a päť víťazstiev s celkovým nebývalým skóre 25:9. V sobotu o 11-tej hodine privíta MFK doma v generálke na ligu neďalekú Rimavskú Sobotu.