5. kolo II. ligy: MFK Zvolen 2:0 MFK Tatran Liptovský Mikuláš (1:0)

Počet divákov: 350

Rozhodcovia: Čiernik – Weiss, Perát

MFK Zvolen: Jenčo – Safianyk (46. Čery), Tóth, Kotora, Čertík, Labuda, Sukisa, Kamendy (87. Sudimak) (C), Bajza, Balko (90. Oliinyk), Popović

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Kubena, Ferenčík (66. Laco), Janec, Papaj, Gerec, Poremba (78. Andrić), Matić, Jasenovský, Lišivka (C), Kucharčík

Prvý polčas sa pre domáci Zvolen vôbec nevyvíjal dobre. Hostia mali viac z hry a úvodná šanca Matića v 10. minúte, ktorou vyskúšal pozornosť Jenča,len potvrdila obraz zápasu. Obrovskú príležitosť o štyri minúty neskôr spálil Gerec, keď sa ocitol sám pred bránou, no svoj pokus neumiestnil medzi tri žrde.

Prvýkrát výraznejšie do stretnutia prehovorili Zvolenčania až v 43. minúte zásluhou Kamendyho, ktorý napálil loptu do jedného z obrancov a tečovaná strela putovala tesne vedľa pravej tyče. Z nenápadného nábehu Čertíka sa zrodil otvárací gól duelu. Svoj projektil spoza pokutového územia poslal k ľavej tyči.

Futbalisti Liptovského Mikuláša sa presadzovali v ofenzívnej fáze najmä vďaka aktivite Gereca, keďže bol neustále nebezpečným hráčom pre zvolenskú defenzívu. To podčiarkol v 55. minúte, keď preveril gólmana Zvolena prudkou strelou.

Následné minúty sa niesli v prevahe hostí, ktorí chceli vyrovnať. Ich nádeje však v absolútnom závere zmaril Popović. Ten potiahol loptu a spred pokutového územia obstrelil technickou strelou k ľavej žrdi Šavola, čím stanovil výsledný rezultát 2:0.

Anton Jánoš, tréner MFK Zvolen: „Presne takýto vývoj zápasu som očakával. Upozorňoval som hráčov, že to bude o jednom presnom zásahu. Vyslobodil nás strelený gól, pretože súper mal niekoľko čistých príležitostí. Ale hrali sme vo veľkom kŕči. Dúfal som, že Sudimak by mohol po striedaní niečo vymyslieť a nakoniec druhý gól pripravil práve on.“