Napriek dobrému výkonu prehra

Po víťaznom zápase v Kalinove, kde sa mladá zostava v drese MFK predviedla skvelým výkonom a doslova deklasovala súpera o tri góly pred pozorným zrakom nového trénera Srba Nebojsa Suboticu, stihli „mfkáči“ už pod jeho vedením pár tréningových zaťažení vo vysokom tempe a nácvik herných, hlavne štandardných situácií. Domáca premiéra nového trénera bola verejnosťou vysoko očakávaná. Hostia figurovali po treťom kole na piatom mieste so ziskom 6 bodov a MFK mal o 3 body menej a s rovnakým skóre sa delil o 10-11. miesto s Lučencom.

Tipos III.liga Stred sezóna 2020/2021 4.kolo

MFK Zvolen - MŠK FOMAT Martin 0 : 2 (0:0)

Góly: 53´Repáň, 90´Palenčár

ŽK: Bolf -Chovanec, Jurášek

ČK: Bolf

Rozhodoval Belko

121 divákov

Zostava MFK Zvolen: Vaník – Bolf, Oboňa, Vinay, Piaček (19´ Albert Muema), P.Telúch (C), Lichý, Hulec, Strapek, Melišík (82´ S.Marunčiak), Matis

Tréner: Nebojsa Subotic

Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Oba celky sa snažili o prečíslenie súperovej obrany, no tie pracovali na oboch stranách spoľahlivo. Hostia hrali nadmieru tvrdo. Už v 19 minúte museli domáci po zranení Piačeka vynútene striedať a tak sa narušila kompaktnosť domácej obrany. No do konca polčasu sa skóre nemenilo hlavne zásluhou výborných zákrokov domáceho gólmana Vaníka, ktorý vychytal šance Ďungela a potom aj tutovku Dingu. Domáci z brejkov neuspeli ani po akcii Telúcha s Albertom Muemom a ani po strele Telúcha. Keď neuspel pred brankárom Kulichom ani Matis polčasové skóre zostalo bezgólové.

Na začiatku druhého dejstva hostia zachytili domáci nápor a po rýchlej akcii po pravej vertikále uspel pred Vaníkom v 53 minúte po skrumáži v pokutovom území s odrazenej lopty hlavou Repáň. 0:1. Domáci zatlačili súpera v snahe vyrovnať a vytvárali si šance. Tlak domácich v 68 minúte korunoval strelou bohužiaľ iba do žrde Martinskej bránky Matis. Toto bol zlomový okamih stretnutia, keď MFK dominoval vo všetkých herných činnostiach, no nedokázal skorigovať výsledok stretnutia i napriek veľkým šanciam. Šancu vyrovnať mal aj Albert Muema, no jeho gólovú strelu zblokoval na roh Cvik. Domáci dohrávali zápas bez vylúčeného Bolfa a tak v poslednej minúte riadneho hracieho času sa dostal znova iba k odrazenej lopte striedajúci Palenčár, hádam prvý krát za desať minút túlania sa po striedaní po trávniku a upravil na konečných 0:2.

Vyjadrenie trénera Nebojsa Subotica po zápase: „Bol to tvrdý zápas, moji hráči ukázali v prvom polčase príliš veľký a zbytočný rešpekt pred súperom, ale podarilo sa nám neinkasovať a do šatni sme išli za bezgólového stavu. Do druhého polčasu sme vstúpili otvorenou hrou a po zbytočnej chybe sme súperovi darovali prvý gól. Potom sme mali dve veľké šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili a super nám strelil gól v poslednej minúte, keď sme hrali už len s 10 hráčmi. Zaslúžené víťazstvo pravdepodobne najlepšieho tímu v tretej lige. Sústredíme sa na ďalšieho súpera a tešíme sa na ďalší zápas.“

Postava zápasu:

V drese MFK sa predviedol skvele herne Paľo Telúch, ktorý neprehral hádam ani jeden osobný súboj a burcoval spoluhráčov a s prehľadom zachytal brankár Vaník, ktorý dokázal zlikvidovať i čisté šance Martina, no bohužiaľ na odrazené lopty na nohu protihráča nemohol reagovať

Okamih stretnutia:

68 minúta stretnutia – tu sa prezentoval strelou bohužiaľ iba do žrde Martinskej bránky Matis a „keby“ lepšie sadla mohol by MFK pomýšľať i na plný bodový zisk. Veď hostia strelili „iba“ náhodné góly s odrazených lôpt, na ktoré brankár nemohol reagovať