Našej mládeži sa darilo striedavo

Naše mládežnícke kategórie odohrali uplynulý víkend šesť súťažných stretnutí. Kým tí starší (U19, U17 a U15) boli úspešní, mladší (U14, U13 a U12) ťahali za kratší koniec povrazu.

2. LD STRED U19

Zvolen – R. Sobota 3:1 (1:0)
Góly: Hodási, Bil, V. Slovák
MFK: Dvoran – Cavar, Bariak, J. Krnáč, Országh, Daniš (46. Mračko), V. Slovák, Vrbovský, Šanta (64. Bil), Hodási, Psársky.

Roman Biba (tréner U19): „V našom prvom majstrovskom zápase jarnej časti súťaže sme privítali z Rimavskej Soboty. Chceli sme odčiniť prehru z jesene 0:2, čo sa nám aj podarilo a vyhrali sme 3:1. Víťazstvo sa nerodilo veľmi ľahko. Opak bol pravdou. Hoci sme v polčase vyhrávali 1:0, naša hra nebola podľa našich predstáv. Hostia nám toho veľa nedovolili. Dobre prehusťovali stred poľa a smerom dopredu boli dosť nebezpeční. Z našej strany si to pýtalo väčší pohyb bez lopty a viac hru po krajoch s častejším prenášaním ťažiska hry. Do polčasu sme mali ešte tri príležitosti na strelenie gólu. Jednu sme z nich premenili, ale gól nám nebol uznaný pre faul na brankára. V druhom polčase, po dohovore v šatni, sa naša hra o niečo zlepšila a hlavne zrýchlila. Našu hru oživili aj naše striedania a súperovi sme začali robiť väčšie problémy. Boli sme častejšie na lopte a viac sme hru držali na súperovej polovici. Začali sme viac súpera dostupovať, čo nám nakoniec prinieslo odmenu a strelili sme ďalšie dva góly. Súper to ťažko znášal a svojou agresívnou hrou, miestami za hranicou pravidiel, nás chcel vyprovokovať k šarvátkam. Škoda inkasovaného gólu na konci zápasu, keď po dlhej lopte súpera za našu obranu hostia využili nedorozumenie medzi našim stredným a krajným obrancom.“

2. LD STRED U17

Zvolen – Rimavská Sobota 1:0 (0:0)
Gól: D. Krnáč
MFK: Sekereš - Oboňa (60. Balga), Dolniak, Kovács, Bielik, Suja (25. Hronček), Majchút, Paľko, Jankovič (56. J. Slovák), D. Krnáč (72. Abrahám), Kovalančík (56. Eperješi)

Ernest Peterke (tréner U17): „ Hráči pomalou rozohrávkou dovolili súperovi napádanie, čo zapríčinilo veľa osobných súbojov a veľa nervozity. V druhom polčase sme zrýchlili hru a dostávali sa do dobrých príležitostí, no vďaka obetavosti súpera pri bránení sme nedokázali streliť viac gólov.“

1. LSŽ STRED U15

Zvolen – Námestovo 2:1 (1:1)
Góly: vlastný, Zaťkov
MFK: Benko – Nedeliak, Melicherčík, Baláž, Mojžiš, Gazdík (36. Cigánek), Ufrla (68. Kozelnický), Zaťkov (69. Vilhan), Hrčák (22.Sliacky), Melišík, Strapek

Peter Jodas (tréner U15): „Vyrovnané a bojovné stretnutie. Hneď v úvode sme sa ujali vedenia, keď po ľavej strane sa uvoľnil Strapek a jeho prudkú prihrávku pred bránu si domáci hráč vrazil do brány. Už v 12. minúte súper vyrovnal dorazenou strelou. V druhom polčase po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Zaťkov a s prehľadom prestrelil brankára hostí. Naše ďalšie šance zostali nevyužité (Strapek nastrelil brvno), a keďže sa nepresadil ani súper, zaslúžene sme s tešili z veľmi dôležitého víťazstva. Chcem sa chlapcom poďakovať za bojovný a obetavý výkon.“

1. LSŽ STRED U14

Zvolen – Námestovo 0:5 (0:4)
MFK: Nagy (36. Škurla) – Slatinský, Janeček, Blahutiak, Pacalaj (36. Paulovčík), Svintek (47. Bombala), Záhorszki, Šaškievič, Čokina (47. Soták), Paľko, Ďarmati

Daniel Valach (tréner U14): „Tentokrát sa nám vstup do zápasu nevydaril, poznačila nás hrubá chyba v úvode, vďaka ktorej sa hostia ujali vedenia. Stratili sme istotu a doslova ponúkali súperovi šance, z ktorých aj tri využil. V priebehu šiestich minút tak bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. V druhom polčase sme sa síce opäť dostali do ako - takého tempa, no opäť sme sa nevyhli ani množstvu individuálnych chýb, z ktorých ťažil súper rýchle kontry. Nebezpeční sme ale boli aj my, no svoje šance sme využiť nedokázali. Chlapci chceli opäť hrať konštruktívne, no žiaľ, slabší dôraz pri HČJ dokázal využívať súper, ktorý tak poľahky strieľal góly. Bez potrebného sebavedomia to jednoducho nejde, o tom sme sa presvedčili aj v tomto zápase. Škoda, pretože náš herný prejav sa pomaly posúva nahor, skutočne sme v tomto smere zaznamenali veľký pokrok. Nevadí, ideme ďalej.“

1. LMŽ STRED U13

Námestovo – Zvolen 23:2
Góly: A. Bartoš 2
MFK:  A družstvo: Vraštiak – Výboch, A. Bartoš, Mudráková, Kucharka, Ondrejka, Morvay, A. Bartoš;
          B družstvo: Palečka – Golian, hronček, Husár, Kruppa, Šintál, Baránek, Augustín, Jankovský

Adam Kelemen (tréner U13): „ Do zápasu sme išli s tým, že chceme hrať aktívne, dôrazne, so snahou získať loptu už na polovici súpera a následne sa dostať do zakončenia.
Mužstvo A - V prvom polčase sa v úvode zápasu hrala vyrovnaná partia, šance sa striedali na oboch stranách. Neskôr si domáci vytvorili tlak, po čom nasledovali individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali góly v krátkych časových intervaloch. Naopak, nami vypracované šance zostali nevyužité, hlavne príležitosti Mudrákovej, A. Bartoša a Morvaya volali po góloch, zlým riešením situácie a nedôrazom sme sa obrali o možnosť strelenia gólu. Cez polčasovú prestávku sme motivovali hráčov k lepším osobným výkonom. V druhom polčase sme išli do vedenia po góle A. Bartoša, ktorý sa presadil po prihrávke od Mudrákovej. Viaceré gólové príležitosti zostali nevyužité (Mudráková, A. Bartoš, M. Bartoš, Kucharka, Morvay, Ondrejka). Súper nám v druhom polčase strelil 3 góly po slabom dôraze v obrane. Gólom sa v závere stretnutia presadil A. Bartoš po individuálnej akcii.
Mužstvo B - Od začiatku až do konca zápasu sme boli jednoznačne slabší, čo sa prejavovalo vo všetkých ukazovateloch, či už hernej činnosti jednotlivca alebo aj v skóre. Vôbec sme nezachytili úvod, keď už v druhej minúte sme inkasovali. Ďalej sme sa bránili a snažili sa dostať zo svojej polovice po prihrávkach, ale hlavne po odkopoch, pretože skoro každú našu prihrávku súper zachytil a to z toho dôvodu, jednak nebola dostatočne prudká a ani presná. Za prvý polčas sme sa dostali len k jednej strele na bránu a druhý polčas to bola utópia a čakanie na ukončenie zápasu. Počas zápasu sme vyprodukovali množstvo nepresností, chýb, zlých prihrávok či slabý dôraz v osobných súbojoch, čo súper využil a strelil nám 23 gólov. Medzi oboma tímami bolo vidno obrovský kvalitatívny rozdiel. Hráči MFK Námestovo boli výborne fyzicky, ale aj technicky pripravení. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

1. LMŽ STRED U12

Námestovo – Zvolen 17:5 (8:2)
Góly: Dedok 3, Obšut, Kováč
MFK: A družstvo: Vraštiak – Molnár, Kučera, Hraško, Solár, Bozalka, Dedok, Necpál.
         B družstvo: Palečka - Farkaš, Vegh, Čierny, Ponický, Sudimák, Kováč, Baňas, Obšut, Urso, Barcík.

Matej Révay (tréner U13): „Chlapci zrejme nezvládli zápas v zimnom počasí, lebo tak ako boli vykoľajení zo zimy, vypadal aj výkon na ihrisku. Samozrejme, boli aj svetlé momenty, žiaľ, bolo ich málo. Brankár Palečka mužstvo svojim výkonom nepodržal, čoho dôsledok je vysoké skóre v prospech súpera.“