Novoročný turnaj U9 v Sliači

Dňa 15. 01. 2023 sa v Športovej hale mesta Sliač konal Novoročný turnaj hráčov prípraviek kategórie U9. Turnaj organizovali tréneri MFK Zvolen - U9 (Kozárik a Telúch) a s pozvaním súhlasil len klub ŠK Prameň Kováčová. Preto si obidva kluby zložili po dve družstvá. Zápasy trvali 30 minút s tým, že si účastníci po 15 minútach vymenili strany.

Hneď v prvom zápase hráčov MFK Zvolen narazili na seba "áčko" a "béčko". Zápas lepšie začalo áčko, ktoré po pár minútach vyhrávalo 2:0. Béčku sa podarilo do polčasu znížiť na 2:1. Po výmene strán lepšie zase začalo béčko, ktoré priebeh zápasu otočilo na 2:4. V poslednej minúte zápasu sa áčku podarilo len korigovať na konečných 3:4.
Následne sa stretli družstvá "A" Kováčovej a Zvolena. Zápas sa niesol v jednoznačnej réžii zvolenských hráčov, ktorí porazili hráčov Kováčovej jednoznačne 7:2.
Po tomto zápase nastúpili proti sebe béčka klubov z Kováčovej a Zvolena. Zvolen mal od začiatku až do konca zápas pod kontrolou a porazil kováčovské béčko 7:1.
Po minimálnej prestávke nastúpilo zvolenské "B" proti kováčovskému "A". Zvolen v zápase bojoval o celkovú výhru v turnaji. Síce hráčom sily už dochádzali, ukázali, že vedia zabojovať a doviedli zápas k vytúženému víťazstvu a tým pádom aj k víťazstvu v turnaji.
Posledným zápasom tohto miniturnaja, bol zápas o druhé miesto medzi zvolenským "A" a kováčovským "B". Od prvej minúty hráči Zvolena nenechali nič na náhodu a zatlačili Kováčovú pred ich bránu a po výraznej výhre 6:0 obsadili na turnaji druhé miesto.
Za najlepšieho hráča turnaja bol organizátormi vyhlásený Maksym Kobzar.

Kováčová "A" - Kováčová "B" 7:2
Zvolen "A" - Zvolen "B" 3:4 (góly "A": 2 x Dúbravský, Kobzar, góly "B": 3 x Špano, Jíša)
Kováčová "A" - Zvolen "A" 2:7 (góly "A": 2 x Dúbravský, 2 x Grajciar, 2 x Kružliak, Šouc)
Kováčová "B" - Zvolen "B" 1:7 (góly "B": 2 x Špano, 2 x Laták, Valach, Duľa, Árvay)
Kováčová "A" - Zvolen "B" 2:4 (góly "B": 2 x Jíša, Laták, Kucbel)
Zvolen "A" - Kováčová "B" 6:0 (góly "A": 2 x Dúbravský, Kružliak, Kolár, Kobzar, Baňas)